Nauczyciele & uczniowie
Kim jesteśmy?Grono pedagogiczne Akademii jest profesjonalną kadrą mającą doświadczenie z pracy z dziećmi dwujęzycznymi. Naszym celem obok nauczania jest kształtowanie poszanowania do ojczystego dziedzictwa kulturowego poprzez nawiązywanie do historii i tradycji Polski.
Kilka słów
Od naszej dyrektor
Akademię Młodego Polaka utworzyłam z myślą o naszych dzieciach tych młodszych i starszych, chcąc aby stała się ona dla nich pewnego rodzaju drogowskazem w budowaniu oraz wzmacnianiu narodowej tożsamości. Jest to o tyle ważne, gdyż dzieci uczą się, że w społeczeństwie każdy funkcjonuje nie tylko dla siebie, ale również dla innych. Poznanie znaczenia współpracy uczy szacunku dla Ojczyzny. Drogą do tego jest edukacja. Dzisiaj mamy ten przywilej, że sobotnie polskie szkoły są ogólnodostępne, każdy może do nich uczęszczać. Wykorzystując tę okazję zapiszemy się w kartach historii jako patrioci, w pełnym tego słowa znaczeniu.
– Ewelina Langsjøen
Wszystko co najlepsze!
Wiemy jak uczyć przez zabawę
Nauka poprzez zabawę to przede wszystkim frajda i angażowanie emocji. A kiedy zaangażujemy emocje, szybciej się uczymy. Zatem zabawa może być doskonałą okazją do przyswajania nowej wiedzy i umiejętności. Można ją z łatwością dostosować do wieku dziecka, jego zainteresowań oraz potrzeb rozwojowych. Co więcej, zabawa z innymi dziećmi wspiera rozwój społeczny, a rozrywka ze szkolnymi przyjaciółmi buduje silną więź opartą na zaufaniu i bezpieczeństwie tak ważną dla uczniów w ich życiu szkolnym. Dla Akademii był to punkt wyjścia podczas planowania zajęć i w związku z tym została wprowadzona «godzina wychowawcza», która ma sprzyjać budowaniu relacji oraz kreowaniu miłych wspomnień z pobytu w sobotniej polskiej szkole.
Nasi nauczyciele
Kadra naszej szkoły
Nauczyciele pracujący w Akademii mają doświadczenie z pracy w szkołach w Polsce oraz sobotnich szkołach w Norwegii. Są to osoby z wyższym wykształceniem pedagogicznym, wykazujące się kompetencją oraz wysoką kulturą osobistą.
EWELINA LANGSJØEN
dyrektorka
Inicjatorka i współzałożycielka Akademii Młodego Polaka.
Ukończyłam studia wyższe na Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi na kierunkach nauczania wczesnoszkolnego oraz terapii pedagogicznej z coachingiem uzyskując tytuł magistra z obu kierunków.
Posiadam doświadczenie dydaktyczne z polskich szkół sobotnich, a nauczanie jest moją pasją. Mądre, indywidualne podejście oraz spora doza cierpliwości, a także nauka przez zabawę – to mój przepis na to, aby zachęcić dziecko do zdobywania wiedzy.
Moje życie jest ściśle związane z pracą z dziećmi. Prowadziłam kryty plac zabaw zanim przeniosłam się do Langhus, gdzie zaczęłam pracę w przedszkolu na stanowisku lidera pedagogicznego.
Poza pracą z dziećmi i dla dzieci zażarcie czytam książki oraz nałogowo oglądam seriale. Uwielbiam ruch na świeżym powietrzu a Norwegia ma wiele do zaoferowania w tym temacie. W kręgu moich zainteresowań są także sporty ekstremalne a zimą chętnie moczę się w przeręblu.
ANNA WÓJCIK
z-ca dyrektorki
ZOFIA CWYNAR - ORZEŁ
nauczycielka
Z wykształcenia jestem pedagogiem (barne- og ungdoms arbeider) oraz studiuję wychowanie przedszkolne w OsloMet. Ukończyłam również politologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od kilku lat mieszkam w Nordre Follo oraz pracuję w przedszkolu w Ås. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Uważam, że dzieci i my dorośli jesteśmy równowartościowymi partnerami. Dzieci najlepiej zdobywają wiedzę poprzez własne doświadczenia i zabawę. My dorośli musimy tylko stworzyć im warunki do tego. Jestem zwolennikiem Metody Reggio Emilia. Obserwacja każdego dziecka i stymulowanie go do rozwijania jego mocnych stron stanowi fundament tego podejścia.
MONIKA BUGTEN
nauczycielka
Pochodzę z Pomorza a dokładniej z miasta wolności i solidarności oraz miasta bursztynu i morza – przepięknego Gdańska. Z wykształcenia jestem filologiem slawistą (filologia południowosłowiańska – slawistyka UG) oraz nauczycielem wychowania przedszkolnego (pedagogika – wczesna edukacja z j. angielskim). Zakochana w Gdańsku z racji pochodzenia, a w Bałkanach z racji wykształcenia i zainteresowań, w rezultacie rozpoczęłam jednak nową przygodę na północy Europy – w Norwegii. Ta przygoda rozpoczęła się w 2013 roku w Drøbak. Przyjechałam tu jako aupair i dzięki tej wymianie kulturowej otrzymałam możliwość mieszkania u norweskiej rodziny jak również możliwość nauki języka i odkrywania Norwegii. Rok później przeprowadziłam się do Oslo (osiedle Cassinetto, park Vigelanda) i rozpoczęłam pracę w norweskim przedszkolu, na wzgórzu ponad stolicą, Holmenkollen. Na początku pracowałam jako asystent ale po kilku miesiącach otrzymałam pozwolenie na pracę jako pedagog. W Oslo przepracowałam w rezultacie 4 lata włączajac urlop macierzynski, ponieważ w międzyczasie zakochalam się, wyszłam za mąż i doświadczylam tego, co w życiu kobiety najpiękniejsze – bycia mamą. Obecnie już 4 rok pracuję w Spilloppen Barnehage w Ski. Łączne mam 8 lat doświadczenia pracy w norweskim przedszkolu, 9 lat przebywania na norweskiej ziemi równocześnie 4 lata bycia mamą wspaniałej i najcudowniejszej Ingrid, daje mi poczucie, że znam dzieci, ich świat oraz potrzeby dostatecznie, aby czuć sie swobodnie w ich towarzystwie i zapewnić im dobrą opiekę, zainspirować do zabawy i przeżywania świata.
ALEKSANDRA ZAŁĘGOWSKA
nauczycielka
Pochodzę z województwa mazowieckiego. Jestem studentką 3 roku psychologii o specjalizacji wspomagania rozwoju dzieci i młodzieży.
W Polsce miałam okazje odbywać staże w szkołach, gdzie pomagałam dzieciom z pracami domowymi. W Norwegii jestem od półtorej roku, głównie opiekowałam się tutaj dziećmi i pomagałam w obowiązkach szkolnych.
Jestem zawsze gotowa nie tylko do przekazywania wiedzy, ale również do nauki oraz rozwijania się. Moje zaangażowanie i wsparcie daje dzieciom przyjazne środowisko.
Interesuje się psychologią, zachowaniem i psychiką człowieka, a moje hobby to podróżowanie – odkrywanie nowych miejsc, poznawanie różnych kultur i smaków. W wolnej chwili lubię również gotować i spędzać czas z moimi bliskimi.
KAMILA STEFAŃSKA
nauczycielka
Z wykształcenia jestem muzykiem instrumentalistą o specjalności gry na skrzypcach. Ukończyłam również Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu uzyskując tytuł magistra fizjoterapii. Brałam udział w wielu koncertach i konkursach na arenie ogólnopolskiej i zagranicznej. W Norwegii mieszkam od 16 lat. W latach 2006/2007 byłam pierwszym skrzypkiem orkiestry kameralnej “Follo kammerorchester” w Ås.
AGNIESZKA MOJESZCZYK
nauczycielka
WIOLETA FRĄCZEK KIEŁBASA
nauczycielka
Pochodzę z Małopolski, pięknego miasta Nowego Sącza, położonego w kotlinie sadeckiej. Z wykształcenia jestem filologiem języka angielskiego, ukończyłam także studia o specjalizacji język angielski w biznesie oraz pedagogikę ogólną.
Moją pasją są podróże – bardzo lubię poznawać nowe miejsca i narodowości. Pochodzę z gór, zatem góry są bardzo bliskie memu sercu, dlatego Norwegia jest idealnym miejscem do życia: w zimie w wolnym czasie jeżdżę na nartach,
a w lecie zdobywam szczyty pieszymi wędrówkami. Pracę z dziećmi rozpoczęłam w trakcie studiów licencjackich. Od zawsze marzyłam o zawodzie nauczyciela. Praca z dziećmi daje mi satysfakcję i ogromną radość, lubię rozmawiać z młodzieżą, lubię im pomagać i patrzeć na to jacy są optymistyczni i kreatywni, jaką maja wyobraźnię i energię, którą mnie zarażają, jak wierzą w swoje marzenia. W swojej pracy najbardziej lubię radość uczniów z osiąganych sukcesów.
IGA JEŻOWSKA
nauczycielka
KLAUDIA ŻURAŃSKA
nauczycielka
Moja przygoda z edukacją rozpoczęła się w Toruniu, gdzie ukończyłam studia magisterskie na kierunku Stosunki Międzynarodowe. Równolegle zdobyłam także wykształcenie pedagogiczne, które otworzyło mi drzwi do pracy z dziećmi. Wykonywanie praktyk pedagogicznych w gimnazjum i liceum było dla mnie bardzo interesujące i wartościowe. Praca na dwóch różnych poziomach nauczania dała mi zrozumienie procesu nauczania i uczenia się wśród młodzieży w tej grupie wiekowej. Choć moje zawodowe plany ewoluowały, praca z młodymi ludźmi nadal stanowi dla mnie niezwykłe źródło satysfakcji i rozwoju.
Sama jestem mamą dwójki dzieci i bardzo mi zależy, aby odkrywały bogactwo kraju, w którym dorastali ich rodzice, oraz gdzie mieszkają ich najbliżsi. Dzieci, które mają możliwość poznawania swojej rodzimej kultury i tradycji, często rozwijają większą pewność siebie i poczucie przynależności. Wychowywanie się w dwóch kulturach może być dla naszych dzieci niezwykle bogatym doświadczeniem, ale także stawia przed nimi unikalne wyzwania.
Interesuje mnie rodzicielstwo w duchu rodzicielstwa bliskości i uważam, że budowanie silnych więzi emocjonalnych z dziećmi jest fundamentem ich zdrowego rozwoju. Uczestnictwo w kursach i webinarach pozwala mi poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie radzenia sobie z emocjami dzieci oraz wspierania ich w zrozumieniu otaczającego świata.
KINGA CIEMIERA
katechetka
EWA WĄTROBA
nauczycielka
KAMILA WÓJCIK
nauczycielka
Członek zarządu i współzałożycielka Akademii Młodego Polaka. Nauczycielka nauczania początkowego.
Skontaktuj się z nami!
Adres: Harriet Backers vei 15, 1415 Oppegård
Telefon: 468 07 326
Email: akademia.follo@gmail.com
Kontakt telefoniczny: Soboty 08.30 – 15.00
Strona główna
Kadra
Nasza konstytucja
Organizacja szkoły
Nasi specjaliści
Galeria
Rekrutacja
Aktualności
Kontakt
Polityka prywatności